Bielizna Damska

Gorset a body

Chcesz nadać swojej sylwetce jeszcze więcej kobiecości? Strzałem w dziesiątkę będzie odpowiedni dobór nietuzinkowej, eleganckiej, ale i zmysłowej bielizny. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku postawienie na wysokiej jakości gorsety czy też body, które wchodzą w skład efektownej bielizny erotycznej. Czym się różni klasyczny gorset od standardowego body? Sprawdź to w lekturze poniższych akapitów.
Gorset jest to strój kobiecy, który jest standardowym elementem bielizny damskiej od dawien dawna. Pierwsze gorsety mocno upinające sylwetkę przedstawicielek płci pięknej, wręcz uniemożliwiając im nawet swobodne oddychanie, a nawet nierzadko w przeszłości uszkadzające ich żebra, powstawały już w czternastym stuleciu. Od tego momentu ich kroje i fasony w zasadzie nie ulegały zbytnio zmianie, więc współczesne gorsety zdecydowanie przypominają te sprzed stuleci. Po co je nosić? Po to, ażeby schować to, co stanowi nieestetyczny mankament naszej figury.

W głównej mierze chodzi o to, żeby za pośrednictwem gorsetu znacząco wyszczuplić ciało i jak najbardziej się to udaje. Poza tym charakterystyczna budowa i specyficzny wykrój gorsetu sprawiają, że w takiej bieliźnie ciało pań ma mocno wyeksponowane atuty damskie czyli piersi. Nie zapominajmy także o tym, że dzięki noszeniu gorsetu regularnie kobieta może zadbać o utrzymanie odpowiedniej sylwetki, mocno wyprostowanej. Wyszczególnia się gorsety sznurowane, wiązane, ale także zasuwane na zamek błyskawiczny, które przechodzą już nieco pod kątem swego fasonu w charakterystyczne body.
Autor: