Bielizna Damska

Historia bielizny damskiej

Dzieje rozwoju rynku bielizny damskiej sięgają naprawdę dalekich czasów, a mianowicie pierwsze elementy garderoby kobiecej przypominające coś na wzór współczesnej bielizny, pojawiły się już stulecia temu na terenach starożytnych cywilizacji, wśród dawnych Greczynek, Rzymianek oraz Egipcjanek. To one zapoczątkowały prymitywne, skąpe stroje mające chronić i osłaniać oraz zakrywać ich intymne okolice. Z czasem bielizna zaczęła być numerem jeden w dziedzinie garderoby każdej pani bez wyjątku i w szczególności nabrał rozpędu jej rozwój na przełomie stuleci siedemnastego oraz osiemnastego. Jak czasy i bielizna zarazem zmieniły się na dziś dzień?
Przede wszystkim trzeba wspomnieć o jednej ważnej rzeczy- bielizna przestała pełnić wyłącznie funkcje ochronne, a zatem to już od dawien dawna coś znacznie więcej niż tylko garderoba zasłaniająca intymne okolice.

W praktyce, bielizna a w szczególności jej kategoria jaką jest bielizna erotyczna, ma kusić, a także podkreślać atuty kobiecości, zwiększać atrakcyjność oraz poprawiać wygląd damskiej sylwetki. Nie ma co popadać w kompleksy, jeżeli mowa o doborze bielizny nawet u pań z pewnymi krągłościami, bowiem jest to bardzo łatwe w dzisiejszych czasach, gdy na rynku jest mnóstwo bielizny z kategorii garderoba korygująca, które znakomicie ukryją mankamenty damskiej sylwetki, na przykład nieco wystające boczki, czy zbytni wydęty brzuch. Poleca się wybór takich akcesoriów bieliźniarskich nawet tym paniom, które są stosunkowo szczupłe, ale na przykład mają wyraźny problem z kręgosłupem i jego skrzywieniem do tego stopnia, że powstała u nich lordoza, która objawia się zbyt wydętym brzuchem.
Autor: