Bielizna Damska

Kilka popularnych rodzajów biustonoszy

Kupując obowiązkowy rodzaj damskiej garderoby jakim jest biustonosz, obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na to, nie tylko jaka jest nasza miseczka, obwód w klatce piersiowej ale także rodzaj bielizny na jaki chcemy postawić. W tym celu przygotowaliśmy wszystkim niezorientowanym w tematyce rodzajów biustonoszy paniom nasz skrótowy poradnik. Zachęcamy do poczytania wszystkiego szczegółowo.
Biustonoszy jest cała masa, a ich kategorii jest multum. Wśród najbardziej charakterystycznych wyróżnia się między innymi sportowe, jakie mają mocno przywierać do sylwetki, ale nie są one aż tak obcisłe, żeby krępowały ruchy i swobodne wykonywanie ćwiczeń. W końcu są to biustonosze sportowe, zatem nie mogą być bardzo sztywne.

Mają jednakże z pewnością podnosić biust, co niewątpliwie jest najbardziej istotne, aby piersi nie unosiły się podczas biegania, czy wykonywania gwałtowniejszych ruchów. Najlepszej klasy biustonosze sportowe powinny mieć w swoim składzie elastyczne włókna, co pozwoli na sprawne poruszanie się w takiej bieliźnie bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny sportowej.
Nie bez znaczenia okazują się także być staniki miękkie, które przede wszystkich cechują się brakiem szwów. Jest to jeden z klasycznych rodzajów bielizny bezszwowej, a więc pozbawionej sztywnego utwardzacza na linii pod piersiami. Ten typ staników nie ma na celu podnosić biustu, ale po prostu chodzi w nim o to, żeby swobodnie i wygodnie czuć się, bez krępującego ucisku pod piersiami. Jeszcze innym wariantem jest push-up mający podkreślać jędrność piersi oraz je podnosić.
Autor: